Zlatá pravidla

5 kroků krásy pro péči o Vaše vlasy

Img_5 kroků krásy pro péči o Vaše vlasy

Abyste si zachovali krásné, zdravé vlasy, osvojte si správnou každodenní rutinu péče o vlasy. Vaše vlasy a pokožka hlavy vyžadují obzvlášť jemnou péči!

Rule 1

Správná teplota

Když si myjete vlasy, ujistěte se, že voda má správnou teplotu. Měla by být vlažná tak, aby nebyla hrubá k vlasové pokožce. Navíc je potřeba si po umytí vlasy důkladně propláchnout, aby tam nezůstaly žádné stopy šamponu nebo přípravku péče o vlasy.

Rule 2

Extrémně jemné přípravky péče o vlasy!

Styling vlasů, při kterém se používá nadměrné teplo, a mytí vlasů nevhodným šamponem poškozují vlasy, a ty jsou pak stále křehčí. Používejte jemný šampon, který nepoškozuje pokožku hlavy. A při fénování udržujte teplotu na nižším stupni.

Rule 3

Nechte své vlasy dýchat!

Vaše vlasy potřebují dýchat. Nedržte je pevně stažené dozadu hodiny bez přestání. Varianta: mějte vlasy chvíli rozpuštěné a potom je na chvíli stáhněte dozadu. A nenoste helmy, čepice nebo klobouky po dlouhou dobu.

Rule 4

Masáž pokožky hlavy

Masáž není jen pro tělo. Může být také neobyčejně prospěšná pro Vaše vlasy. Když si myjete vlasy, masírujte si pokožku hlavy 2 až 3 minuty bez agresivního tření. Pomáhá to stimulovat krevní oběh a uvolňovat pokožku hlavy.

Rule 5

Vyhněte se stresu!

Starat se o své vlasy jednoduše znamená starat se dobře o sebe! Vyvážená strava, pravidelné cvičení a spánek před půlnocí jsou pro krásu vlasů podstatné. Zkuste jógu nebo hodiny sofrologie a odstraňte tak škodlivý stres ze svého života!

  • Facebook
  • Pin

Doporučeno pro vás

Zobrazit všechny články