Lepší život s citlivou pletí

Workshopy korekčního make-upu: speciální čas pro pomoc účastníkům získat chuť do života

Img_Workshopy korekčního make-upu: speciální čas pro pomoc účastníkům získat chuť do života

Protože jsou viditelné, mohou problémy s pletí u některých lidí narušit vnímání sebe sama a ovlivnit vztahy s ostatními, a to jak v osobní, tak i profesní rovině. Pro zlepšení každodenního života pacientů trpících viditelným onemocněním kůže byl v Dermatologickém termálním centru La Roche-Posay zaveden Workshop korekčního líčení, na němž úzce spolupracují dermatologové, sociokosmetičky a Dermatologická laboratoř La Roche-Posay. Tato iniciativa inspirovala mnoho nemocnic po celém světě, které začaly také nabízet workshopy korekčního líčení.

v_small_article-corrective_makeup_workshop_03.jpg

Vyrovnání se svým vzhledem

První workshop korekčního líčení se konal v roce 1994 ve městečku La Roche-Posay v předním evropském Dermatologickém centru* v prostředí termálních lázní. Tento projekt spadající do globálního terapeutického schématu si klade za cíl umožnit pacientům přijmout se takoví, jací jsou, a lépe se vyrovnat se svými kožními problémy.

Pro návštěvníky lázní jsou tyto workshopy volně přístupné. Primárně jsou zacíleny na osoby trpící rozličnou škálou viditelných nedokonalostí pleti. Sociokosmetičky účastníky kurzu učí aplikační techniky, pomáhají jim vybrat vhodný odstín vyhovující jejich pleti a diskutují s nimi, aby se lidé s kožními problémy cítili lépe. Dermatologická Laboratoř La Roche-Posay tuto iniciativu podporuje dvěma způsoby: dodává vysoce tolerovanou řadu přípravků líčení (řasenky a make-up) - přípravky jsou určeny pro citlivou pleť, mají vysoký obsah pigmentů a snadno se nanášejí - což usnadňuje zakrytí nedokonalostí; a poskytuje finanční podporu pro vznik nových workshopů po celém světě.

Obnova sebedůvěry pod vedením odborníků

Začervenání, stopy po akné, následky popálenin, vedlejší účinky léčby rakoviny, vitiligo, lentigo, atd. Často není snadné představit si, jak moc mohou viditelné kožní problémy (ať už jsou jakkoli závažné) narušit vztahy člověka s ostatními. Jizvy nejsou jen fyzického, ale také psychického rázu.

Workshopy korekčního líčení pořádané make-up artisty jsou proto zaměřeny na celou osobnost člověka, a to jak z estetického, tak i z psychologického úhlu pohledu. Prvním krokem je naučit se korekční techniky líčení pro zakrytí nedokonalostí pleti. A pak se postupuje dál - smíření se s vlastním vzhledem a opětovné uvědomění si svého ženství. Tyto workshopy jsou místem naslouchání, sdílení a vzdělávání, a proto pacientům pomáhají cítit se lépe, obnovit sociální vazby a znovu získat radost ze života.

Tento důležitý proces může být v některých případech doplněn individuální nebo rodinnou terapií pod vedením klinického psychologa.

Doposud proběhlo 90 workshopů po celém světe.

v_logo-corrective_makeup_workshop.jpg

Některé velké nemocnice a kliniky otevírají workshopy korekčního líčení podle modelu zavedeného v Termálním centru La Roche-Posay.

Zdroj: conseil national des établissements thermaux - Francie