Zaměřeno na...

Vypadávání vlasů u mužů: dědičnost a stres jsou hlavní příčiny

Img_Vypadávání vlasů u mužů: dědičnost a stres jsou hlavní příčiny

Když máte alopecii nebo nebo Vám hodně začínají vypadávat vlasy, je důležité tento stav urychleně léčit. Mužská alopecie, která je často dědičná, se může zpomalit díky specifickým kúrám proti proti vypadávání vlasů. Je také důležité vyhýbat se stresu
a jíst vyváženou stravu.

Symptomy

Když se vypadávání vlasů stane abnormální

Každý den nám vypadne 50 až 80 vlasů. Stejně jako naše pleťové buňky, jsou i naše vlasy přirozeně obnovovány. Nové vlasy, které mají průměrný životní cyklus 2 až 7 let, nahrazují ty, které nám denně vypadávají. A každý vlasový folikul vytváří během růstové fáze nový vlasový stvol. Naše vlasy absolvují po dobu našeho života kolem 25 až 30 cyklů. Ale pokud čelíme dalším faktorům, může se proces vypadávání vlasů urychlovat. Když vypadnuté vlasy nenahradí nové vlasové stvoly, vlasy se různých oblastech řídnou.

Počátky

Příčiny: geny, stres, změna ročního období...

Pro muže je ztráta vlasů následkem především genetiky. Ve skutečnosti dědičná androgenní alopecie postihuje přibližně 70 % všech mužů a je způsobena nadměrným množstvím mužských hormonů, androgenů. Androgenní alopecie, běžněji nazývaná mužská vzorová plešatost, se může vyskytovat již ve velmi brzkém věku, kolem 18.

Postupně se růst vlasu zpomaluje a cyklus se zkracuje na spíše jeden rok než tři nebo čtyři. Vlasový folikul není tak hluboce zakotven v dermis a začíná atrofie. Důskedek: vlasy řídnou. Vlasy na pokožce hlavy začínají ustupovat podél spánků, čela i vrcholku hlavy.

Ztráta vlasů může být způsobena: 

  • léky, jako jsou antikoagulancia nebo léky proti rakovině
  • psychický šok
  • stres
  • nevyvážená strava, atd.
  • změna ročního období

Léčba

Řešení pro boj s vypadáváním vlasů

V každém případě Vám doporučujeme urychlenou konzultaci s dermatologem, aby se vypadávání vlasů mohlo účinně potlačit. Ve skutečnosti je snazší zpomalit vypadávání vlasů než podpořit jejich růst. Existují různé procesy léčby vypadávání vlasů, jakými jsou specifické šampony, roztoky a séra. Váš dermatolog Vám také může předepsat medikální léčbu. Konečně existují také techniky chirurgické transplantace vlasů, které se používají v boji proti vypadávání vlasů. 

Pro každý den doporučujeme, abyste:

  • používali jemné šampony a vyhnuli se hrubým výrobkům péče o vlasy
  • odpočívali a vyhýbali se stresu
  • jedli zdravě, dobře vyváženou stravu
Pro více informací, prosím, kontaktujte svého dermatologa.

Doporučeno pro vás

Zobrazit všechny články