Vědecky osvětleno

Řetězová reakce vypadávání vlasů

Img_Řetězová reakce vypadávání vlasů

Vědecký objev odhalil, co způsobuje řetězovou reakci vypadávání vlasů: mikro-podráždění. Je to vyvolané opakovaným stresem, který způsobuje nadměrnou tvorbu volných radikálů.

Nepostřehnutelné a bezbolestné mikro-podráždění

Vypadávání vlasů, zvláště u můžů, je často genetické. V takovém případě se nazývá androgenní alopecie a je způsobena genetickou citlivostí vlasových folikulů na androgeny. U vypadávání vlasů mohou hrát roli i další faktory, těmi např. jsou hrubé šampony nebo nevyvážená strava. Poslední dermatologický objev: mikro-podráždění je odpovědné za urychlené vypadávání vlasů u mužů i žen. Pokud jsme vystaveni opakovanému stresu objevuje se mikro-podráždění hned pod povrchem pokožky hlavy. Toto nepostřehnutelné a bezbolestné mikro-podráždění způsobuje řetězovou reakci, která se rozšiřuje do vlasové cibulky. V reakci na toto mikro-podráždění se stahuje kožní tkáň kolem vlasové cibulky, která je tak hůře zavodňovaná a vyživovaná. Následek: vlasové stvoly se ztenčují a začínají vypadávat.

Stresové faktory: únava, znečištění a slunce

Vnitřní stres a vnější stres přímo ovlivňují pokožku hlavy. Vnitřní stres může být přivozený duševní nebo emocionální únavou, přepracováním, změnou ročního období nebo dokonce nedostatkem spánku. Vnější stres zahrnuje špatně adaptované přípravky péče o vlasy, pravidelné vysoušení vlasů fénem a styling, znečištění, UV záření... Pokožka hlavy zadržuje stres ve své tkáni, a to pak vede k nadměrné tvorbě volných radikálů. V reakci na podněty vyvolané hrozbou volných radikálů se vytváří pro-zánětlivé chemické látky. Ty následně vytvářejí uvedený nepostřehnutelný jev na povrchu pokožky hlavy: mikro-podráždění. Aktivní látky mohou eliminovat mikro-podráždění přímo ve zdroji a zabránit, aby se dostalo do vlasové cibulky.


SHRNUTÍ S OBRÁZKY...

  • Facebook
  • Pin

Doporučeno pro vás

Zobrazit všechny články