3 otázky pro odborníka

Denní hydratace pleti je nezbytná
pro zpomalení procesu stárnutí pleti.

Img_Denní hydratace pleti je nezbytná  pro zpomalení procesu stárnutí pleti.

Stárnutí pleti je přirozený jev vedoucí ke ztrátě pružnosti pleti, výskytu vrásek a pigmentových skvrn, obzvlášť
v nezakrývaných oblastech. Dnes umíme tyto změny zpomalovat. Dermatologův úhel pohledu.

Jak dochází ke stárnutí?

Kůže stárne, když je zasažena UV zářením.

Toto záření uvolňuje svoji energii do kůže a vytváří velmi škodlivé "volné radikály". Tato oxidace pozměňuje kožní buňky i vlákna. Cigaretový kouř, alkohol a znečištění jsou rovněž přitěžujícími faktory. S věkem procházejí kolagenová vlákna glykací (působení cukrů na proteiny), která je znehybňuje. U žen urychluje proces stárnutí také menopauza.

Le contexte

Důležitá je prevence: radím jim, aby omezili expozici slunci.

Doporučuji, aby na obličej používali širokospektré přípravky ochrany před sluncem, které chrání pleť před UVA. Mluvím o tom, proč je dobré přestat kouřit. Povzbuzuji je, aby jedli zdravou stravu bohatou na ovoce a zeleninu, to pomáhá bojovat s volnými radikály. Tato rada je dokonce ještě účinnější, když se jí řídíte předtím, než se objeví viditelné znaky stárnutí.

Jakou kosmetiku doporučujete?

Denní hydratace pleti je nezbytná.

V závislosti na typu pleti a věku doporučuji krémy, které obsahují antioxidační aktivní látky, které bojují s volnými radikály, ovocné kyseliny, vitamín C nebo retinol. Existují také krémy, které bojují s glykací, aby odsunuly stárnutí. Ženám, které jsou často venku, doporučuji, aby od jara používaly denní krém s ochranou před sluncem.

  • Facebook
  • Pin

Doporučeno pro vás

Zobrazit všechny články