PROČ #DRUHÁTVÁŘ?

S akné se během života potýká víc než 85 % lidí*. A i když nejčastěji řešíme jeho stopy na obličeji nebo na těle, mnohem hlubší jizvy zanechává na duši.

Veřejně se o tom obvykle nemluví, ale zhruba 30–50 %** dospívajících trpí psychickými problémy spojenými s akné: depresemi, úzkostmi nebo nízkým sebevědomím. Přesto desetitisíce mladých Čechů chodí denně se svou kůží na trh. Doslova. Natáčejí videa, sdílejí fotky nebo živě streamují. A při tom jsou vystaveni tisícům anonymních komentářů na svůj vzhled.

Projekt #druhátvář má za cíl nejen upozornit na úskalí dospívání na sociálních sítích, ale zároveň všem dodat kapku naděje: že v tom nejsme sami. A že existuje relativně snadná cesta, jak se akné a jeho vedlejších efektů zbavit.

* Contemporary PEDS Journal, 2021
** Acne Vulgaris:The Psychosocial & Psychological Burden Of Illness, 2013

 

EFFACLAR, DERMATOLOGY NEJDOPORUČOVANĚJŠÍ PÉČE
PRO PLEŤ SE SKLONEM K AKNÉ V ČESKÉ REPUBLICE*


*Studie provedená společností IQVIA, listopad–prosinec 2022, Česká republika, 90 dermatologů odpovídalo na otázku: Kterou dermokosmetickou řadu (značku) přípravků doporučujete svým pacientům u následující diagnózy nejčastěji: akné?

 

Naše produkty doporučuje více než 90 000 dermatologů po celém světě.

Tady jsou jejich odpovědi na vaše nejčastější otázky.

1 quote-marks

Co způsobuje akné?

Akné způsobuje nerovnováha tzv. androgenů, hormonů způsobujících nadměrnou produkci kožního mazu. Stejné hormony způsobují nadměrnou tvorbu kožních buněk v okolí pórů. Následně dochází k ucpávání pórů směsí těchto kožních buněk a mazu, vzniká živná půda pro bakterie způsobující akné. Výsledkem je vznik pupínků, na pleti se objevují červené tečky, pustuly či hluboké a bolestivé cysty.


Dozvědět se více

BYLY PRO VÁS TYTO INFORMACE UŽITEČNÉ?

1 quote-marks

Pomáhá antikoncepce proti akné?

Akné primárně způsobují hormony. U žen lze obnovit hormonální rovnováhu, a tím také zlepšit stav pleti, pomocí perorální antikoncepce. Tato léčba není vhodná pro každého. Poraďte se proto se svým ošetřujícím lékařem.


Dozvědět se více

BYLY PRO VÁS TYTO INFORMACE UŽITEČNÉ?

1 quote-marks

Jak se mohu zbavit jizev po akné?

Léčba jizviček po akné je velmi obtížná. Pomoci mohou některé dermatologické zákroky: mikrodermabraze, chemický peeling, laser a mezoterapie. U osob s nedokonalostmi pleti lze vzniku jizviček po akné zabránit i vhodnou medikací, a to užíváním antibiotik či isotretinoinu. Informujte se také u lékárníka o přípravcích každodenní péče z řady EFFACLAR.


Dozvědět se více

BYLY PRO VÁS TYTO INFORMACE UŽITEČNÉ?

1 quote-marks

Jak se zbavit akné?

Mírné akné lze řešit pomocí správných dermokosmetických přípravků. Pleť dvakrát denně jemně vyčistěte, použijte micelární vodu nebo čisticí gel. Na pleť aplikujte přípravky s obsahem aktivních ingrediencí jako kyselina salicylová, Niacinamid a Pirocton Olamin. Pokud tato opatření nejsou dostatečná, poraďte se se svým dermatologem a informujte se o léčbě s využitím retinoidů, antibiotik a isotretinoinu.


Dozvědět se více

BYLY PRO VÁS TYTO INFORMACE UŽITEČNÉ?


Zde uvedené informace jsou určeny pouze k obecně vzdělávacím účelům a neměly by v žádném případě nahrazovat odborné lékařské poradenství. V otázkách zdraví je nutné vždy vyhledat radu kvalifikovaného zdravotnického experta.