Má citlivá pleť
Img_Má citlivá pleť

Citlivá pleť a každodenní přípravky péče o pleť: přátelé nebo nepřátelé?

Img_Citlivá pleť a každodenní přípravky péče o pleť: přátelé nebo nepřátelé?

Pro rostoucí počet žen všech věkových skupin, všech typů pleti a napříč všemi kontinenty se péče o pleť stala synonymem stresu. Když to vypadá, že citlivá pleť nic nesnese, ačkoliv zvolené přípravky se tváří nevinně, a hrozí to zarudnutím, štípáním a dokonce bolestí, máte chuť vyprázdnit v koupelně poličky s hydratačními krémy a make-upem, a prostě to vzdát!



Pravdou ale je, že citlivá nebo alergická pleť (více než jakákoli jiná pleť) potřebuje odbornou každodenní péči, aby mohlo dojít k obnově kožní bariéry a pleť se mohla chránit před podrážděním. Čtěte dál a my vás krok za krokem provedeme návodem, jak během dne s naprostou důvěrou co nejlépe pečovat o svou citlivou pleť.

Kosmetické přípravky pro citlivou pleť: nejlepší přípravky čištění, nejlepší hydratační krémy a make-up

Krok 1: Pleť dokonale vyčistěte, aniž byste ji dřeli

Během noci se na povrchu pleti hromadí kožní maz a odumřelé kožní buňky. Abyste den začali svěží, ale nezbavili jste pokožku ochranného hydrolipidického filmu, vyčistěte pleť jemným odličovacím mlékem, micelární vodou nebo tuhým mýdlem surgras. Tyto přípravky by neměly obsahovat tenzidy, měly by mít vyvážené pH, aby respektovaly přirozeně kyselé pH pleti.

Krok 2: Hydratujte s minimalistickým složením

Obnovte křehkou kožní bariéru své pleti pomocí hydratačního přípravku s minimalistickým složením. Produkty obsahující parfémy, barviva a alergeny jako nikl totiž mohou být spouštěčem citlivosti pleti. Vzduchotěsné balení pomůže zamezit kontaminaci a umožní, aby bezpečné složení zůstalo bezpečné i nadále. Hledejte také nejnovější aktivní látky pro zklidnění hypersenzitivních nervů citlivé pleti. Objevte Toleriane Ultra.

Krok 3: Zvolte adaptovanou ochranu proti slunci a znečištění

Expozici UV záření může prohloubit diskomfort citlivé pleti a zhoršit také začervenání. Zařaďte proto do své každodenní rutiny péče vhodný opalovací přípravek. Hledejte lehké, fluidní textury, abyste předešli přílišnému tření, s ochranou alespoň SPF 30 UVA/UVB. Nejvyspělejší dermokosmetika nabízí také textury "odolávající znečištění", které zabraňují dráždivému prachu ulpívat na pleti a vyvolávat tak oxidativní stres.

Krok 4: Objevte make-up vytvořený na míru pro potřeby citlivé pleti

Protože citlivá pleť má sklon k návalům a začervenání, hodí se pro ni nejlépe večerní make-up s vysokou tolerancí. Skvělé jsou také BB a CC krémy testované na citlivé pleti, protože obnovují ochrannou kožní bariéru a mnoho z nich nabízí také dostatečnou SPF ochranu. Některé přípravky na trhu obsahují rovněž aktivní látky zabraňující začervenání jako například ambophenol pro okamžitou a dlouhotrvající korekci tónu vaší pleti.

Krok 5: Mějte při ruce SOS záchranu

Mějte u sebe jako záchranu malé balení termální vody ve spreji. Použijte ji kdykoli bude vaše pleť potřebovat zklidnit nebo budete chtít zabránit potenciální reakci. Zamilujete si také její zklidňující a chladivý účinek po vyčistění pleti nebo po cvičení ve fitku. Objevte Termální vodu.

Krok 6: Probuďte se zítra s klidnou pletí


Máte pocit, že se ráno probouzíte s podrážděnou pletí? Ne náhodou ráno mnoho žen pociťuje zvýšenou citlivost své pleti. Citlivá pleť během noci bojuje s neutralizací volných radikálů, které se na ní nahromadily v průběhu předchozího dne. A co hůř, množství histaminu (molekula způsobující svědění a začervenání) před probuzením narůstá. Výsledek? Pleť, která po ránu píchá a svědí, jako by ani nespala!
Chcete-li této tikající bombě v podobě podráždění zabránit, zklidněte citlivou pleť během noci speciálním dermokosmetickým přípravkem, který pleť zbaví volných radikálů, zklidní zánět a nervové impulsy. Každý si přece zaslouží po probuzení vypadat svěže! Objevte Toleriane Ultra noční.

  • Facebook
  • Pin