0
Zpět na laroche-posay.cz
Save your skin

Proč vám může ochrana citlivých částí těla zachránit kůži?

Img_Proč vám může ochrana citlivých částí těla zachránit kůži?

Kůže není všude stejná. Některé oblasti jsou tenčí a citlivější než jiné - proto je u nich také při sluneční expozici větší riziko. Pleť kolem očí, uší a rtů je obzvlášť citlivá, stejně jako části kůže, které často trpí kožními onemocněními, jako je například opar.
Je ironií, že právě tyto citlivé oblasti při aplikaci opalovacího krému často zanedbáváme. Komu se už nestalo, že se namazal opalovacím krémem, a přesto si spálil vrch uší nebo špičku nosu? Ochrana citlivé pleti před paprsky UV záření ale není jen o tom, abychom se nespálili, předešli jemným linkám a vráskám - nedostatečná ochrana těchto partií může mít také závažný dopad na naše zdraví.


Oči: Ochrana našich oken do duše

v_article_step2_15_a.jpg


Pleť kolem očí je tenčí a křehčí. Více proto podléhá nepříznivým dopadům životního prostředí a faktorům životního stylu jako slunce, únava a znečištění. Jde také o první místo, kde se objevují známky stárnutí (zdravím vrásky v kohoutí stopě!).
Rakovina kůže v těchto partiích je také skutečně velmi znepokojivým problémem, rakovina očních víček tvoří ne nepodstatných 5 až 10 % všech případů rakoviny kůže*. Je to zřejmě dáno tím, že kolem očí opalovací krém moc neaplikujeme, protože má tendenci téct, píchat nebo dokonce pálit - zejména pak při pocení či plavání.
Je pochopitelné, že se tomuto chcete vyhnout, ale není dobrý nápad v těchto partiích opalovací přípravek neaplikovat. Ochrana citlivého očního okolí před UV zářením nejen bojuje proti známkám stárnutí, ale je také zásadní pro zdraví pleti.

LP52869_small.png
Dozvědět se více
Anthelios ULTRAPokud se vám do toho stále nechce, vyzkoušejte opalovací přípravek s vysokým SPF navržený speciálně pro oči, který nebude téct, ani štípat v očích.
Je důležité zmínit, že naše opalovací krémy jsou testovány pod oftalmologickou a dermatologickou kontrolou na citlivém očním okolí - a na uživatelích kontaktních čoček - abychom zaručili vysoce tolerovanou ochranu.

Nový opalovací přípravek ULTRA od La Roche-Posay byl navržen tak, aby vyhovoval potřebám lidí s citlivýma očima a zabraňoval svým ultraodolným složením, které neteče, štípání v očích. Obsahuje navíc jen minimum ingrediencí.
ULTRA byl testován pod dermatologickou i oftalmologickou kontrolou na uživatelích kontaktních čoček a lidech s citlivýma očima.


Musím nosit sluneční brýle

Kůže není jediným orgánem, který je zasažen UV zářením. Oči a oční víčka jsou rovněž velmi zranitelná.
Sluneční brýle s označením "CE" jsou pro zdraví očí stejně zásadní jako používání kvalitního opalovacího přípravku. Mohou totiž zabránit oslnění, kataraktům** a předejít poškození sítnice v důsledku sluneční expozice.
Rozlišujeme čtyři různé kategorie skla, ale pouze kategorie 3 a 4 poskytují odpovídající úroveň UV ochrany pro jasné sluneční světlo, s nímž se obvykle setkáváme na pláži nebo na horách.


Tyčinka na citlivé partie

Rozlišujeme čtyři různé kategorie skla, ale pouze kategorie 3 a 4 poskytují odpovídající úroveň UV ochrany pro jasné sluneční světlo, s nímž se obvykle setkáváme na pláži nebo na horách.

Pleť kolem očí, nosu, jizev a mateřských znamének je na škodlivé účinky UVB a UVA záření obzvlášť citlivá. Často však na tyto partie neaplikujeme odpovídající sluneční ochranu, což má za následek, že jsou vlivem nadměrné sluneční expozice ještě zranitelnější.
Křehká pleť vyžaduje vyšší SPF ochranný faktor než jiné části těla, proto Dermatologická laboratoř La Roche-Posay vyvinula Anthelios Tyčinku na citlivé partie SPF 50+.

Pokožka na rtech je přirozeně tenká a křehká, postrádá zrohovatělou vrstvu a mazové žlázy, které pokožce většinou pomáhají s promazáním a ochranou. Výsledkem je, že se vlivem větru či chladu snadněji podráždí.
Proti suchosti a pnutí pokožky, s nimiž se na rtech často setkáváme, Dermatologická laboratoř La Roche-Posay vyvinula Anthelios Tyčinku na rty SPF 50+. Je bez parfému, rty hydratuje a vyživuje a vysoký SPF faktor je chrání před škodlivým působením UVB a UVA záření.

* * https://www.skincancer.org/prevention/sun-protection/for-your-eyes/the-eyelids-highly-susceptible-to-skin-cancer
** https://www.aao.org/eye-health/glasses-contacts/sunglasses-3

  • Facebook
  • >Pin

NEJLEPŠÍ OCHRANA PROTI SLUNCI PRO VÁS

Jak se chránit před rakovinou kůže ve 3 krocích?

Preview : False