0
Zpět na laroche-posay.cz
Save your skin

Sluneční expozice: maximální bezpečnost pro všechny

Img_Sluneční expozice: maximální bezpečnost pro všechny

Je pravdou, že si na slunci nejsme všichni rovni: některé typy pokožky mají větší toleranční práh než jiné. Ale ať už máte jakýkoli fototyp pleti, správná ochrana vám může ušetřit spoustu nepříjemností.

Velmi vysoká ochrana před UVA a UVB zářením

Pro maximální každodenní ochranu před sluncem La Roche-Posay nabízí lidem s citlivou pokožkou nebo sluneční alergií přípravky s velmi vysokou úrovní ochrany proti UVA a UVB záření.

UVB způsobuje spálení


UVB záření způsobuje spálení. Světlé typy pokožky jsou ke slunečním spáleninám náchylnější. Lidé se světlou pokožkou by tedy při pobytu na slunci měli používat velmi vysoké faktory jako SPF 50+.
Lidé s tmavším typem pokožky jsou přirozeně lépe chráněni a při mírné sluneční expozici mohou používat přípravky s SPF 30.

Ochranný faktor opalovacího přípravku označuje dobu trvání ochrany před sluncem: čím vyšší SPF, tím déletrvající ochrana. SPF 50 nebo více má stejně silnou ochranu jako SPF 30, ale vydrží déle. Pamatujte také na to, že opalovací přípravky nezabraňují opálení. Pokud používáte opalovací přípravky, trvá déle, než se opálíte, ale opálení pak vydrží déle. Proč si toto odepřít?

Čtyři zlatá pravidla

  • Vyhněte se sluneční expozici mezi 12. a 16. hodinou odpoledne. Během této doby jsou totiž paprsky ultrafialového záření nejnebezpečnější.
  • Děti by měly pobývat ve stínu. Z důvodu bezpečnosti by děti mladší 3 let neměly být vůbec vystavovány slunci.
  • Zahalte se. Pokud je to možné, noste neprůsvitné oblečení, pokrývku hlavy s širokým okrajem a sluneční brýle s UV filtrem.
  • Aplikaci fotoprotekčního přípravku opakujte každě dvě hodiny, i když je voděodolný. Nezapomeňte nanést dostatečné množství krému na zadní část krku, uší a chodidla.

UVA způsobuje stárnutí kůže

Bez ohledu na roční období nebo místo, kde se nacházíme, je s námi UVA záření stále během celého roku. Nejčastější je dlouhovlnné UVA záření, které se objevuje, i když je venku zataženo. Tento typ záření proniká dovnitř do dermis, způsobuje nenávratné poškození kůže a je také příčinou fotostárnutí. Tato rizika jsou stejná bez ohledu na typ vaší pleti a citlivost vůči UV záření. Proto se doporučuje plet denně chránit pomocí přípravku s dostatečným ochranným faktorem.

Řada Anthelios, nabízející širokou škálu textur pro každý typ pleti a každou intenzitu sluneční expozice, poskytuje také velmi dobrou ochranu u všech svých přípravků s poměrem proti UVB (SPF) a proti UVA (PPD) záření dokonce ještě přísnějším, než jaký doporučuje Evropská komise.

Jak je hodnocen ochranný faktor proti ultrafialovému záření?

ImgVideo

NEJLEPŠÍ OCHRANA PROTI SLUNCI PRO VÁS

Jak se chránit před rakovinou kůže ve 3 krocích?

Preview : False