Svědectví

"Během svého druhého
těhotenství už jsem nedělala
na slunci ty samé chyby!"

Img_"Během svého druhého  těhotenství už jsem nedělala  na slunci ty samé chyby!"

Během Mariina prvního těhotenství se na její pleti začaly objevovat hnědé skvrny; její kůže
byla postižena chloasmou neboli pigmentovými skrvnami. Nicméně během jejího druhého
těhotenství se chránila před sluncem a podařilo se jí vyhnout těmto potížím. Zde je její svědectví.

Souvislost

Marie, proč se vám objevily pigmentové skvrny v těhotenství?

Protože mám blonďaté vlasy a světlé oči. Nikdy mě nenapadlo, že bych mohla mít pigmentové skvrny v těhotenství. Myslela jsem si to špatně: Uvědomila jsem si to během svého výletu do Bretaně ve čtvrtém měsíci těhotenství.

Symptomy

V jakém momentě se přesně objevily tyto skvrny?

Jedno ráno jsem se probudila a všimla si hnědé linie nad rty, která vypadala jako skvrna od kávy. Ale použila jsem ochranný přípravek! Nakonec jsem skončila s výraznými pigmentovými skvrnami na obličeji! Vydržely celé mé těhotenství a ještě několik měsíců po narození mého miminka. Loni jsem opět otěhotněla. A tentokrát jsem se držela všech pravidel!!

Řešení

Jak to myslíte?

Šla jsem navštívit svoji dermatoložku. Vysvětlila mi, že pigmentové skvrny v těhotenství souvisí s hormony a že musím být opatrná hlavně na začátku těhotenství. Důrazně mi doporučila, abych se vyhýbala sluneční expozici, nosila klobouk, sluneční brýle a aplikovala ochranný přípravek s faktorem SPF 50 - ve zkratce, abych se chránila co nejlépe. Řídila jsem se jejími radami a pigmentové skvrny se mi v tomto těhotenství neobjevily.

Doporučeno pro vás

Zobrazit všechny články