Má citlivá pleť
Img_Má citlivá pleť

Citlivá pleť v běžném životě: Jednoduché kroky pro klidný stav pleti

Img_Citlivá pleť v běžném životě: Jednoduché kroky pro klidný stav pleti

Pro ženy s citlivou pletí může i ten nejobyčejnější den skýtat skryté hrozby. Změny teplot, klimatizace, tvrdá voda… Obrovské množství spouštěčů, které mohou odstartovat diskomfort. Pleť zdánlivě pod palbou na všech frontách svědí, štípe a pálí.

Tyto ženy pochopitelně neustále hledají způsoby, jak svou pleť zklidnit a jak fungovat v běžném životě… A jsou připraveny vyzkoušet naprosto vše! Online fóra doporučují domácí řešení jako třeba medové, vločkové, avokádové nebo dokonce čokoládové masky. I když je obsah vašich domácích spižíren jistě lákavý, pravděpodobně vám tyto pochutiny spíše ublíží, než pomohou. Zmiňované DIY postupy mohou být totiž naopak příčinou zarudnutí obličeje, protože mohou obsahovat potenciální alergeny a dráždivé složky.

Pravdou je, že prvním krokem k obnově komfortu citlivé pleti je adaptovaná a odborná kosmetická péče. Pomoci vám může ale také to, když budete každý den dodržovat několik jednoduchých pravidel. Udělejte si náš kvíz a zjistěte, jak udržet citlivou pleť v pohodě.

1

Dlouhá horká sprcha pomůže zklidnit mou citlivou pokožku. Pravda nebo lež?

LEŽ

Expozice citlivé pleti horku a chladu stimuluje vylučování histaminu, což může spustit řetězovou reakci podráždění. Počasí samozřejmě ovlivnit nedokážete, koupejte a sprchujte se však ve vlažné vodě.

2

Expozice slunečnímu záření může zvýšit citlivost pleti.  Pravda nebo lež?

PRAVDA

Láska k slunci a citlivá pleť nejdou dohromady. Paprsky UV záření v kůži spouštějí oxidativní stres a způsobují mikrozáněty, proto v rámci své každodenní ranní rutiny nezapomínejte na širokospektrální UVA-UVB ochranu a také ochranu před dlouhovlnným UVA zářením.

3

Sklenička vína mně i mé pleti pomůže uvolnit se.  Pravda nebo lež?

LEŽ

Alkohol v kůži roztahuje krevní cévy, a zhoršuje tak začervenání a problémy s návaly. Zároveň také dehydratuje epidermis, oslabuje delikátní kožní bariéru citlivé pleti a vystavuje ji stresovým faktorům.

4

To, co jím, nemůže ovlivnit míru podráždění mé pleti.  Pravda nebo lež?

LEŽ

Látky jako kapsaicin, obsažené v kořeněných jídlech, spouštějí v kůži receptory podráždění. To má někdy za následek bolest, svědění, pnutí a viditelné návaly. Jídla s nepříliš výraznou chutí jsou tak někdy lepší…

5

Omezení kouření je dobré pro mou citlivou pleť. Pravda nebo lež?

PRAVDA

Nikotin v cigaretovém kouři způsobuje stahování drobných krevních cévek v kůži, což narušuje mikrocirkulaci a množství vlhkosti v pleti. Pleť kuřáků bývá dehydratovaná a je vystavená oxidativnímu stresu, proto je mnohem citlivější na externí podráždění. Pokud se nebudete pohybovat v zakouřeném prostředí, může to pomoci u citlivé pleti zmírnit diskomfort.

6

To, jak se cítím, neovlivňuje mou pleť.  Pravda nebo lež?

LEŽ

Stres a intenzivní emoce způsobují rozšíření krevních cév v kůži, což vede k návalům a pocitům diskomfortu. Mnoho žen si pochvaluje mindfulness nebo podobné relaxační techniky, aby svou pleť udržely "zen".
Začněte pozitivně a získejte dnes nad svou citlivou pletí opět kontrolu. Co funguje? Šikovně promyšlený životní styl společně s odbornou dermokosmetickou péčí pro obnovu komfortu pleti. Se správnou péčí mohou ženy s citlivou pletí žít naplno.