Lepší život s citlivou pletí

Nasloucháme lidem s citlivou pletí

Img_Nasloucháme lidem s citlivou pletí

Lidé s citlivou nebo problematickou pletí (intolerantní pletí, pletí se sklonem k atopickému ekzému nebo k akné) mají často pocit, že jejich život je komplikovanější a obtížnější, než jak se na první pohled může zdát. Laboratoře La Roche-Posay intenzivně pracují na tom, aby těmto lidem jejich životy usnadnily a nabídly jim účinné a inovativní řešení.

Problém s kvalitou života

Více jak 50 % žen dnes uvádí, že má citlivou pleť¹. Jak se to projevuje? Klinicky řečeno pocitem dyskomfortu, začervenáním až zarudnutím a podrážděním. Biologicky řečeno, fenomén citlivé pleti pochází z takzvané „neurogenní“ podrážděnosti: zvýšená reaktivita epidermálních nervových zakončení může za citlivou pleti snižováním prahu reaktivity a/nebo zvyšováním závažnosti této reakce.² Laboratoře La Roche-Posay se denně těmito problémy zabývají a kladou si za úkol stanovit dokonalou rovnováhu mezi účinností a tolerancí u všech svým přípravků.

Atopický ekzém, akné, rosacea a další problémy citlivé pleti mohou mít velmi závažný dopad na kvalitu lidského života, protože ovlivňují kvalitu spánku, sebedůvěru, výkon ve škole nebo v práci, atd. Problémem je, že tyto důsledky jsou často velmi bagatelizovány. Pro La Roche-Posay jsou však prioritou číslo jedna.

Index kvality života – jak ho měřit?

Měření pocitů jednotlivce je velmi obtížné a v La Roche-Posay si to plně uvědomujeme. Používáme pro to zavedený patentovaný referenční nástroj, který se mimo jiné používá v mnoha vědeckých oborech: Index kvality života.

V různých stádiích hodnocení přípravků péče o pleť  jsou dobrovolníci prostřednictvím dotazníku dotazováni ohledně různých aspektů jejich každodenního života: negativní pocity, poruchy spánku, společenský život, atd. Porovnáním výsledků získaných na začátku a na konci studie jsme schopni změřit účinnost našich přípravků na kvalitu života pacientů. Tento skvělý nástroj představuje nový způsob, jak vytvořit terapeutické programy na míru. Ty jsou pak účinnější, přesnější a vyhovují všem potřebám citlivé pleti - od klinických projevů po psychologický dopad.

Doprovázíme vás na cestě k tomu, abyste se cítili dobře

La Roche-Posay nabízí workshopy pro osoby zasažené některými kožními patologiemi, během nichž se lidé mohou naučit, jak se vyrovnat se svým vzhledem, a to díky technice korekčního líčení. Dozvědí se také, co dělat každý den, aby byl jejich život pohodlnější.

Studie provedená na více než 3,000 ženách v Číně, Brazílii, Spojených státech amerických, Německu a Francii.
Zdroj: L'Oréal Recherche.