Svědectví

"Svědění konečně přestalo!"

Img_"Svědění konečně přestalo!"

Po tom, co Christine strávila dovolenou na slunci a denně plavala v chlorovaném bazénu,
jí začala pokožka hlavy svědit a měla pocit jejího pnutí. Podráždění přetrvávalo, a tak si
dohodla návštěvu svého dermatologa. Podráždění i svědění následně přestalo díky péčím
o citlivou pokožku hlavy.

Souvislost

Christine, kdy vás začala pokožka hlavy svědit?

Přibližně před rokem, když jsem se vrátila z dovolené. Strávila jsem 3 týdny na jihu Francie se svým manželem a dvěma dcerami v pronajatém domě s bazénem. Nejvíce času jsem strávila na slunci a v bazénu, aniž bych chránila své vlasy. I když jsem chránila svoji pleť, vůbec jsem nepomyslela na ochranu svých vlasů. Kromě toho jsem si vlasy myla častěji než obvykle, abych odstranila chlor. Používala jsem spíše přípravky, které byly opravdu drsné k pokožce hlavy, a to ještě přispělo tomu svědění.

Symptomy

Byla vaše pokožka hlavy šupinatá s pocitem pnutí?

Ano, pokožka hlavy mě celou dobu svědila, a když jsem si poškrábala hlavu, šupinky lupů mi padaly na ramena. Když jsem se pokoušela masírovat si hlavu kvůli uvolnění pokožky, dokonce mě bolely kořínky vlasů. Postupem času se svědění jen zhoršovalo. Měla jsem extrémně suchou, podrážděnou a citlivou pokožku hlavy.

Řešení

Co jste dělala?

Poté, co jsem doufala, že to prostě přejde, jsem navštívila dermatologa. Dnes používám pouze jemný šampon pro citlivou pokožku hlavy s fyziologickým pH. To byl obrovský rozdíl! Také jsem se začala o sebe dobře starat: cvičím, jím vyváženou stravu a snažím se vyhýbat se stresu! Výsledek: svědění konečně přestalo! Pnutí a šupinky lupů jsou pryč.

  • Facebook
  • Pin

Doporučeno pro vás

Zobrazit všechny články