Vědecky osvětleno

Reaktivita pleti:
3 zdroje citlivé pleti

Img_Reaktivita pleti:  3 zdroje citlivé pleti

Citlivá pleť má různé profily. Netolerantní, červená, suchá nebo dehydratovaná pleť vlastně může být citlivá. Mají společnou jednu věc: pleť je hyper-reaktivní na určité faktory.

Rozdílné symptomy citlivé pletiCitlivá pleť není nezbytně alergická pleť. Je to druh pleti, která je přirozeně zranitelná na vnější útoky,
na které extrémně reaguje. Tato hyper-reaktivita je přímo spojovaná s dráždivostí nervových zakončení pleti. Citlivá pleť se může projevovat - dle konkrétního typu - rozdílnými druhy reaktivity, které se mohou nahromadit: píchání, pnutí, svědění, pocity horkosti a/nebo pálení, někdy spojené se začervenáním.


3 zdroje reaktivity pleti

Reaktivita pleti může mít několik příčin. Může to být:

  • okolní prostředí: horko, zima, vítr, slunce nebo dokonce náhlé změny v teplotě a atmosferické znečištění mohou vést k píchání, pocitům pálení, začervenání nebo horkost.
  • kontakt: aplikace přípravku, který obsahuje špatně tolerovanou látku, styk pleti s velmi tvrdou vodou nebo určitou tkaninou mohou způsobovat pocity diskomfortu: svědění, píchání, pnutí nebo začervenání.
  • cévní: stěny krevních cév jsou oslabené vlivem určitých vnějších faktorů, jakými jsou změny v teplotě nebo vnitřní faktory, jakým je používání koření nebo pití alkoholu. Když se objeví zarudnutí, červenání a horkost, může se jednat o prvotní znaky.

  • Facebook
  • Pin

Doporučeno pro vás

Zobrazit všechny články