3 otázky pro odborníka

Na citlivou pleť by se měla používat
čisticí pleťová mléka bez oplachování
a termální voda.

Img_Na citlivou pleť by se měla používat  čisticí pleťová mléka bez oplachování  a termální voda.

62 % žen říká, že má pleť, která je reaktivní, citlivá, podrážděná a intolerantní k veškerým kosmetickým
přípravkům, dokonce i k vodě. 32 % mužů si také stěžuje na diskomfort pleti. Jak je možné tuto citlivost
zklidnit? Poradenství dermatologa.

Na co si zpravidla stěžují Vaši pacienti s citlivou pletí?

Existuje vlastně několik viditelných znaků: suchost pleti, rosacea, začervenání, deskvamace, odlupující se pleť.

Někdy je to jen pocit pnutí, pálení, který se zhoršuje při každé aplikaci kosmetického přípravku. Může se však stát trvalým a nesnesitelným. Nejvíce se uvedené vyskytuje u žen se tenkou, bledou a suchou pletí, které jsou úzkostlivé a ve stresu.

Co jim doporučujete?

Žádám je, aby eliminovali všechny faktory, které spouští nebo zhoršují tuto nadměrnou citlivost, kterou jsem odhalil dotazováním.

To samé aplikuji také na kosmetické přípravky a celkový životní styl. Povzbuzuji je, aby omezili spotřebu alkoholu, kávy a koření, aby se vyhnuli rozdílům v teplotách a vystavování se slunci a větru. Zejména jim zakazuji používání výrobků, které obsahují kortison, který po tom, co trochu pomůže, pleť oslabuje a ztenčuje.

Co tedy mohou používat?

Doporučuji jim, aby používali co nejméně kosmetických přípravků, které musí být buď zcela bez parfemace nebo jen velmi málo parfemované,

a aby si vybírali přípravky, které jsou specificky formulované pro "citlivou pleť". Také by se měli zdržet používání mýdel nebo krémových mýdel a místo toho používali čisticí pleťová mléka bez oplachování a spreje s termální vodou. Povzbuzuji své pacienty, aby si vybírali hydratační krémy s lehkou texturou, přípravky cold cream a nedráždivé přípravky na vlasy. Konečně jim radím, aby se vyhýbali maskám na čistění, exfoliaci pleti a přípravkům proti stárnutí.

Doporučeno pro vás

Zobrazit všechny články