Svědectví

"Hugův ekzém nakonec
naštěstí zmizel!"

Img_"Hugův ekzém nakonec  naštěstí zmizel!"

První příznaky atopické dermatitidy se objevily, když Hugovi byly asi 4 měsíce. Jeho otec měl,
když byl mladý, také ekzém. Díky pečlivému dodržování všech doporučení dermatologa Hugova
dermatitida krůček po krůčku zmizela. Jeho matka Delphine vysvětluje potíže, se kterými se setkali.

Souvislost

Delphine, kdy se u vašeho syna objevila atopická dermatitida?

Objevila se, když mu byly asi 4 měsíce. Do té doby měl náš syn krásně jemnou a hebkou dětskou pokožku. Když jsem byla mladá, nikdy jsem ekzém neměla. Nicméně můj manžel měl ekzém docela dlouho. Když viděl na obličeji a loktech Huga červené skvrny, hned  myslel na ekzém. Hugo se začal škrábat a jeho kůže byla extrémně suchá. Jeho stav byl nakonec diagnostikován jako atopická dermatitida.

Symptomy

Je Hugův atopický ekzém problém?

Ano! Za prvé, je to velmi neatraktivní. Když byl malý, očividně mu tento aspekt nevadil. Nicméně to bylo velmi bolestivé - jak pro mého manžela, tak i pro mě - když lidé na ulici komentovali našeho syna nebo se na něj divně dívali. Když byl starší, rozvinul se u něj hrozný komplex kvůli šupinaté kůži. Jeho kamarádi ve škole si z něj dokonce začali dělat legraci. A v noci nemohl dobře spát, protože ho kůže hrozně svědila. Někdy se škrábal až do krve!

Řešení

Našli jste účinnou léčbu?

Velmi pečlivě jsme dodržovali všechna doporučení našeho dermatologa. Udělali jsme všechno proto, aby Hugo nepřišel do kontaktu s roztoči, srstí zvířat, plísní... Velmi často jsme čistili koberce, záclony i Hugovy plyšové hračky. Když jsme ho koupali, používali jsme jemné mýdlo a čisticí přípravky bez parfémů. Takto byl v kontaktu s dráždivými látkami jen minimálně. Ujišťovali jsme se, že jeho kůže je stále optimálně hydratovaná. Naštěstí Hugova atopická dermatitida nakonec zmizela, když mu bylo asi 10. Když se podívám zpátky, tak si říkám: "jaká to byla noční můra!"

Doporučeno pro vás

Zobrazit všechny články