Svědectví

"Úspěšně jsem se vypořádala
se svými hnědými skvrnami"

Img_"Úspěšně jsem se vypořádala  se svými hnědými skvrnami"

Ve věku 35 let Florence zjistila, že má na obličeji a na hřbetu rukou hnědé skvrny.
Díky pomoci dermatologa a díky vhodným opatřením se jí podařílo účinně uspět v jejich léčbě.

Souvislost

Florence, kdy se u vás objevily hnědé skvrny?

Před několika lety se na mém obličeji postupně začaly objevovat hnědé skvrny. Několik se jich objevilo také na hřbetech rukou. Můj synovec Jules, kterému je 5, se mě ptal, proč mám špinavé ruce! Vzhledem k tomu, že se tyto skvrny postupem času zhoršovaly, začala jsem si dělat starosti.

Symptomy

Jak jste reagovala?

Nesnášela jsem to moc dobře. Bylo to, jako by má pleť znenadání zestárla o 20 let. Vrásky jsou normální, v mém věku je má každý. Ale hnědé skvrny jsou něco jiného. Připomínaly mi skvrny, které vidíte na velmi starých lidech. V žádném případě nejsou moc hezké, a tak jsem se rozhodla se jim nevzdat. Proto jsem navštívila dermatologa, který mi vysvětlil, že hnědé skvrny jsou běžným problémem, který je způsoben hlavně pravidelnou sluneční expozicí. Předepsal mi depigmentační přípravek, aby mi odstranil skvrny a každý den chránil pleť před sluncem.

Le contexte

Mělo používání depigmentačního přípravku význam?


Chtělo to 4 měsíce péče, než skvrny opravdu zmizely. Ale čekání stálo za to! Samozřejmě i dnes dodržuji doporučení svého dermatologa. Příliš se bojím, že se problém vrátí! Takže jsem na slunci opatrná a chráním si pleť po celý rok přípravkem, který obsahuje ochranu před sluncem. Když je pravděpodobné, že bude má pleť slunci vystavena intenzivněji, používám ochranný přípravek s vysokým faktorem. Nezapomínám si ho aplikovat i na ruce! Mám radost z toho, že jsem byla schopna si úspěšně vyléčit hnědé skvrny, protože jsem si už myslela, že takhle bude má pleť vypadat navždy!

Doporučeno pro vás

Zobrazit všechny články