Svědectví

"Po letech s alergiemi se
mohu konečně vrátit
na slunce!"

Img_"Po letech s alergiemi se  mohu konečně vrátit  na slunce!"

Mathilda trpěla od 18 let chronickou letní sluneční vyrážkou. Bylo to tak vážné, že
po několika nepříjemných prázdninách na slunci se rozhodla to vzdát. To bylo až
do doby, než jí byly doporučeny dermatologické ochranné přípravky s UVA a UVB filtrem.

Souvislost

Mathildo, jaké byly okolnosti vaší sluneční vyrážky?

Vždycky jsem trávila dovolenou v domě svých rodičů u moře. Jednou v létě, když mi bylo 18, se mi objevily malé skvrnky na krku, předloktí a ramenou doprovázené nepříjemným svěděním. Myslela jsem, že to je jednorázová reakce na slunce. Čekala jsem, až to zmizí, a užívala si slunce po zbytek léta. 

Symptomy

Skutečně symptomy po čase zmizely?

Ne úplně... bylo to horší! Protože miluji slunce, využívám všechny sluneční paprsky včetně těch nejslabších, jakmile začíná být hezké počasí. Pokaždé, když jsem byla na slunci, reakce přišla rychleji a byla horší, rozsáhlejší a svědila! Nakonec jsem si řekla, že moje kůže už asi nezvládne být na slunci a měla bych se mu navždy vyhýbat.

Řešení

Našla jste řešení?

Ve skutečnosti jsem navštívila online diskuzní skupinu. Jedna uživatelka mi řekla, že měla stejné problémy jako já: podle všeho se jednalo o letní sluneční vyrážku. Řekla mi, ať navštívím dermatologa. Objednala jsem se tedy k němu a on mi předepsal odpovídající ochranný přípavek SPF 50+ z lékárny. Nyní je všechno v pořádku již po 2 roky! (I když už se nepeču na slunci celý den!!!) V každém případě se mohu po letech alergií konečně vrátit na slunce!

  • Facebook
  • Pin

Doporučeno pro vás

Zobrazit všechny články