#Infoakne

Bojujte proti akné s pomocí youtuberů a dermatologa

Získejte odborné tipy

Otestujte se

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Akné je benigní onemocnění.

Akné je benigní onemocnění.

Akné sice není nebezpečné, ale to neznamená, že se toto onemocnění obejde bez následků! Akné má zásadní dopad na kvalitu života a sebedůvěru: 56 % lidí trpících akné ho označuje jako svůj hlavní problém, vede dokonce před váhou (23 %), která je obecně považována za primární zdroj úzkosti spojené s lidským tělem.*

*na základě studie provedené na 246 osobách s normální až smíšenou pletí. IPSOS,H&B Europe, 2007

Akné trpí pouze náctiletí.

Akné trpí pouze náctiletí.

Ve Francii trpí akné asi 80 % náctiletých (včetně 15 % těch s těžkou formou tohoto onemocnění). Akné se ale vyskytuje také u téměř 25 % dospělých, zejména pak u žen. Akné mohou být zasaženi také novorozenci*.

*Údaje uvedené Société Française de Dermatologie (Francouzská dermatologická společnost) na internetových stránkách dermato-info.fr

Akné je nakažlivé onemocnění.

Akné je nakažlivé onemocnění.

Bakterie P.acnes způsobující akné se množí pod kůží v prostředí bez přístupu vzduchu. Proto se nepřenáší z jedné osoby na druhou.

Akné je způsobeno geneticky.

Akné je způsobeno geneticky.

Genetika zde hraje svou roli. Produkce mazu je kontrolována pohlavními hormony. Dědičné faktory mohou zapříčinit přecitlivělost mazových žláz na hormony, čímž pak dojde k nadměrné produkci séba. Existují i dědičné formy akné. A pokud jsou tímto onemocněním zasaženi oba rodiče, bude u jejich dítěte složitější akné účinně léčit. Zdroj: Francouzská dermatologická společnost na internetových stránkách dermato-info.fr

V některých zemích se akné nevyskytuje.

V některých zemích se akné nevyskytuje.

Některé národy blízko Arktického kruhu či na izolovaných ostrovech Jižní Ameriky nejsou akné zasaženy. Současný výzkum ukazuje na dva různé důvody: dědičnost a strava.

Akné se může samo vyléčit.

Akné se může samo vyléčit.

U adolescentů akné přetrvává průměrně 3 až 4 roky a nejčastěji spontánně mizí mezi 18. a 30. rokem života. Nicméně proces hojení je postupný. Je možné jej urychlit pomocí vhodné terapeutické léčby.

Pupínky se neobjevují pouze na obličeji.

Pupínky se neobjevují pouze na obličeji.

Akné se objevuje hlavně na obličeji. Můžeme se s ní však setkat také na zádech, ramenou a hrudníku, především pak u chlapců.

Test jste úspěšně dokončil/a!

Nyní se zaregistrujte, abyste se oficiálně stal/a součástí komunity Infoakne.

  • Facebook
  • Pin