Zaměřeno na...

Problémy pigmentace, hnědé skvrny, pigmentové skvrny v těhotenství atd.

Img_Problémy pigmentace, hnědé skvrny, pigmentové skvrny v těhotenství atd.

UV záření a stárnutí pleti jsou příčinami problémů pigmentace u mnoha žen.
Jak se projevují a jak mohou být účinně léčeny? Shrnutí na toto téma.

Symptomy

Různé typy problémů pigmentace

Po 30. roce věku se na pokožce mnoha žen objevují pigmentační nepravidelnosti. Ty mohou být následkem různých problémů:

  • Lentigo, se také nazývá stařeckými skvrnami, pokud je důsledkem převážně vnitřního stárnutí pokožky, nebo solární lentigo, pokud je způsobeno pravidelnou a značnou sluneční expozicí.
  • Melazma, zpravidla následek hormonální nerovnováhy. Může se vyskytnout, když berete určité léky, nebo může být způsobena sluneční expozicí během těhotenství, když se nepoužije ochranný přípravek. To jsou pigmentové skvrny v těhotenství.
  • Jaterní skvrny, také nazývané pihy.
  • Po-zánětlivá pigmentace, například skvrny po akné. Znaménko je pak následkem nadměrného množství melaninu vytvořeného zánětem.
I když jsou tato znaménka zcela neškodná, mohou být nehezká.

Počátky

Když je produkce melaninu narušena...

Slunce, stárnutí pleti a genetika patří mezi hlavní faktory, které mají vliv na pigmentaci pokožky. Ve skutečnosti od 30 let věku mohou tyto faktory způsobovat narušení produkce a mechanismu distribuce melaninu, pigmentu, který je odpovědný za barvu pokožky. Melanin se proto v pokožce distribuuje nerovnoměrně a hromadí se na povrchu epidermis. Výsledek: pigmentace pokožky je nejednotná a na povrchu se objevují tmavé skvrny.

Léčba

Boj s hyperpigmentací

Abychom předešli tmavým skvrnám a znovu získali zářivou a jednotnou pokožku, je důležité osvojit si správnou každodenní rutinu péče o pokožku:

  • Každé ráno aplikujte na obličej a krk péči proti tmavým skvrnám. Tvorba hyperpigmentace je kontinuální proces, který vyžaduje každodenní péči.
  • Chraňte svoji pokožku před UV zářením tím, že budete používat přípravek ochrany před UVA a UVB a volte vysoké faktory, pokud je pravděpodobná významější sluneční expozice. Slunce je základním faktorem vzniku i zhoršení tmavých skvrn. Ochrana před sluncem je tedy základem jakékoli péče.
Váš dermatolog vám také může doporučit různé techniky ke korekci tmavých skvrn (laser, peelingové ošetření, kryoterapii atd.). On sám může provést přesnou diagnózu a nabídnout vám vhodnou léčbu pro váš typ tmavých skvrn.

  • Facebook
  • Pin

Doporučeno pro vás

Zobrazit všechny články