Má citlivá pleť
Img_Má citlivá pleť

Život s citlivou pletí: Skutečný dopad na kvalitu života

Img_Život s citlivou pletí: Skutečný dopad na kvalitu života

Od narození, každý den a každou sekundu, vaši kůži obklopuje ochranná bariéra. Chrání vás před okolními podněty, ranami, nárazy a mnoha dalšími škodlivými prvky okolního prostředí. Přesto bereme tuto zásadní roli, kterou kůže v našich životech sehrává, jako samozřejmost.

Pro narůstající počet lidí se však stav jejich kůže stal problémem. Jejich pleť se stala citlivou a již dále tiše netoleruje stres a nápor každodenního života. Začala protestovat a svou nespokojenost vyjadřuje symptomy jako začervenání, svědění, píchání... V nejzávažnějších případech ženy s citlivou pletí mají zato, že se musí vyvarovat "velmi rizikových" situací, což ale také znamená, že nemohou vést klidný a naplněný život.

Odborná dermatologická značka La Roche-Posay sdílí své poznatky o tom, jaký vliv může mít citlivá pleť na život žen, a doporučuje tipy, jak nad citlivou pletí opět získat kontrolu.

Vaše ranní rutina péče o pleť může ovlivnit zbytek vašeho dne

Ráno je lákavé ještě v polospánku vklouznout do koupelny a dopřát si dlouhou, horkou sprchu. U mnoha žen však delší sprchování v horké vodě způsobuje zarudnutí a pnutí pokožky, skoro jako by byla najednou o číslo menší. Ani rudé tváře sebevědomí zrovna moc nepomáhají a ženy se mohou cítit nejisté. Pokud před sebou máte velkou prezentaci nebo pracovní pohovor na klidu vám to nepřidá.


Věda za zkušenostmi žen s citlivou pletí:
Tohle je typický scénář. Horká voda v ranní sprše podnítí vylučování histaminu do kůže a nastartuje řetězovou reakci podráždění. Důležité je se proto ráno osprchovat jen krátce, a to vlažnou vodou. Zásaditá mýdla pokožku rovněž zbavují ochranné kožní bariéry - dejte tedy raději přednost micelárním vodám a odličovacím mlékům.

Špatný make-up může mít negativní vliv na váš sociální život

Zatímco spousta žen vnímá líčení jako požitek a způsob svého sebevyjádření, pro členky komunity s citlivou pletí je to trochu jako procházet minovým polem. Pleť může po nanesení make-upu pálit, svědit a píchat, často je nesjednocená a objevují se na ní skvrny - přesný opak toho, co od make-upu očekáváme! Tyto ženy už ztratily naději, a tak mají pocit, že na společenské události musí chodit nenalíčené - nebo se jim prostě raději zcela vyhnout.


Věda za zkušenostmi žen s citlivou pletí:
Mnoho žen s citlivou pletí investuje čas a peníze do testů na alergie, protože chtějí zjistit onu jedinou složku odpovědnou za jejich bouřlivý vztah make-upu. Když jsou testy negativní, je pochopitelné, že jsou zklamané s frustrované. Pravdou je, že citlivá pleť se určuje hůř než alergie a každá žena potřebuje zjistit své spouštěcí faktory.

Jedna strategie je pečlivě sledovat etikety na produktech: ujistit se, že přípravky jsou testovány na citlivé a alergické pleti, s minimalistickým složením, bez parfému, bez alkoholu a bez známých alergenů jako nikl. S produkty specializovaných značek může citlivá pleť znovu získat svou krásu a vy si můžete užít experimentování s nejnovějšími looky!


Citlivá pleť může ženy připravit o spánek

Jeden z nejvíce nepříjemných - a překvapivých - způsobů, jak může citlivá pleť zhoršit kvalitu života ženy, je narušení spánku. Narůstající počet žen si stěžuje, že se probouzejí s nepříjemnými pocity svědění a píchání na obličeji - kruté probuzení a hrozný začátek dne!


Věda za zkušenostmi žen s citlivou pletí:
Symptomy citlivé pleti se ráno často zhoršují a někteří pacienti se jejich vinou dokonce předčasně probouzejí. Důvod? V brzkých ranních hodinách vzrůstá množství mediátoru svědění histamin, který může spustit symptomy citlivé pleti. Nejpokročilejší přípravky noční péče udržují tyto symptomy pod kontrolou a pomáhají ženám probouzet se odpočinuté a svěží.

  • Facebook
  • Pin