Má citlivá pleť
Img_Má citlivá pleť

Jak udržet citlivou pleť v bezpečné zóně

Img_Jak udržet citlivou pleť v bezpečné zóně

S nabídkou tolika textur, parfemací a finišů může být pleťová péče senzoricky chvílí naprostého požitku. Ženy s citlivou pletí, křehkou kožní bariérou a reaktivními nervovými zakončeními však zkoušení kosmetiky považují doslova za průchod minovým polem!


Velké množství značek tvrdí, že jejich produkty neobsahují nic škodlivého, ale přípravky pak často nesplňují očekávání a citlivá pleť reaguje svěděním, píchání a zarudnutím.


Citlivá pleť citlivě reaguje na vnější podráždění, měla by se řídit mantrou "méně je více" a skutečně vyžaduje tu nejodbornější péči. Čtěte dál a zjistěte praktické rady, jak se vyznat v nabídce a jak zvolit ty správné přípravky, které vaší citlivé pleti pomohou zůstat v bezpečné zóně.

3 kroky, jak si vybrat přípravky péče pro citlivou pleť

Každá žena s citlivou pletí by měla mít přípravky jako jemné odličovací mléko nebo micelární vodu, hydratační krém s vysokou tolerancí a širokospektrální ochranu před sluncem. Co ale dělat, když vaše pleť reaguje i na nejzákladnější produkty?

1

Krok 1: Hledejte známé dráždivé a zcitlivující složky

Při čtení etiket se ujistěte, že jsou na nich uvedena tvrzení jako "testováno na citlivé a alergické pleti". Neměli by také obsahovat nejčastější dráždivé složky, které mohou vyvolat symptomy citlivé pleti:

parfémy
barviva
lanolin
alkohol

U make-upu a laku na nehty se vždy podívejte, že je v nich kontrolován obsah niklu. Jde totiž o další zcitlivující složku, které se věnují pouze některé značky.

2

Krok 2: Buďte nároční na balení

I to nejčistší složení může způsobit riziko citlivosti pleti, pokud citlivá pleť není chráněna. Důvod? Fenomén nazývaný retrokontaminace, kdy se částice vzduchu (s potenciálními dráždivými látkami a alergeny) dostanou do při otevření dovnitř balení. Tyto mikroskopické dráždivé složky a alergeny mohou kontaminovat vámi pečlivě zvolený přípravek denní péče.
Balení vhodné pro citlivou pleť by mělo být ideálně hermetické, jinými slovy vzduchotěsné, s ochrannými ventily, aby nedošlo ke kontaminaci či oxidaci. Zároveň by nemělo dojít ke kontaktu přípravku s kovovými komponenty, protože ionty kovů mohou způsobit zcitlivění pleti.

3

Krok 3: Udělejte si patch test

Jediný způsob, jak zjistit, zda přípravek tolerujete, je vyzkoušet jej. Naneste malé množství na předloktí a překryjte voděodolnou náplastí. Po 48 hodinách zkontrolujte reakci - pokud se nedostavilo zarudnutí, můžete produkt s důvěrou použít i na obličej.

  • Facebook
  • Pin