Zaměřeno na...

Oči a oční kontury:
velmi citlivé partie

Img_Oči a oční kontury:  velmi citlivé partie

Velmi tenké, téměř nechráněné oční kontury, přirozeně podléhající četným
agresím, jsou nejcitlvější částí obličeje. Pro oko samotné a jeho kontury
je jemnost rozhodující.

Symptomy

Oční lakrimální film: přirozená ochrana oka

Povrch oka má svůj přirozený štít proti četným vnějším agresorům (dráždidla, prach, atd.): slznou tekutinu. Je složena především z organických solí, glukózy a kyslíku, "vyživuje" povrchovou vrstvu rohovky. Pokud je narušena, lakrimální film nemůže plnit svoji funkci ochranné bariéry. Objevují se nepříjemné příznaky: slzení očí, zrudnutí, vysušení či svědění.


Počátky

Okolí kolem očí: reaktivní oblast

Pleť kolem očí je čtyřikrát tenčí než kůže na ostatních částech těla. Kromě toho se zde vyskytují mazové žlázy jen ve velmi malém množstí: takže hydrolipidní film je ve své tradiční úloze ochrany před zátěží méně vybaven. Vzhledem k tomu, že oční kontury snesou až 10.000 mrknutí denně, jsou oblastí, která jako první trpí únavou a příznaky stárnutí: tmavé kruhy pod očima, váčky a jemné vrásky. Všechny tyto jevy zvyšují citlivost oblasti kolem očí, zvlášť když se oči potýkají s dráždivým líčením nebo nevhodnými kosmetickými přípravky, které obsahují alergeny či parfém. Všechny tyto každodenní nepatrné vlivy mohou vést k alergickým reakcím: lehké zarudnutí, suchá pleť, svědění, otoky, atd.

Léčba

Vhodné přípravky k omezení podráždění

Každé ráno a večer byste měla používat speciální přípravky na citlivé oči. Místo příliš mastných formulí, které způsobují otoky očních víček, zvolte tekutější a svěží přípavky. Mezi čisticími připravky volte podobu gelu či mléka. Jsou méně agresivní a nezanechávájí mastný film. Stejně tak byste si měla před odličováním vyndavat kontaktní čočky, abyste zamezila podráždění okolí očí. Co se týká líčení, měla byste volit řasenky, tužky na oči, oční stíny a zvýrazňovače očí speciálně vyvinuté pro citlivé oči. Ty zajistí vysokou toleranci během a po aplikaci. Eliminace pigmentů a dalších složek, které by mohly potenciálně způsobit alergii, minimalizuje riziko a zajišťuje dermatologický a oční komfort. 

Doporučeno pro vás

Zobrazit všechny články