1 - IDEÁLNÍ TEPLOTA
Pokud je voda příliš horká, vysušuje pokožku a zhoršuje svědění. Pokud je naopak příliš studená, děti, ani rodiče si koupání neužijí. Pro zachování rovnováhy kůže je ideální teplota mezi 32 a 34 stupni.
2 – SPRÁVNÉ NAČASOVÁNÍ
Pokuste se koupáním nestrávit více než 10 minut.
3 – MĚKČÍ VODA
Čím je voda tvrdší, tím vyšší je riziko dalšího svědění pokožky. Je-li to nutné, přidejte do vody několik kapek koupelového mycího oleje, abyste vodu změkčili, a poskytli tak pokožce komfort.
4 – VHODNÉ PŘÍPRAVKY ČISTĚNÍ
Mýdlo je nepřítelem atopické pokožky. Je to proto, že jeho vysoké pH epidermis dráždí. Následně dochází k narušení hydrolipidického filmu, který pokožku chrání před vnějším stresem. Volte raději extrazvláčňující gel nebo krém bez obsahu mýdla, který pokožku jemně očistí, nepoškodí kožní bariéru a výrazně zmírní pocity pnutí.
5 – POUŽÍVEJTE KONEČKY PRSTŮ
Žínky mohou pokožku podráždit a také se v nich mohou množit bakterie. Pro jemnější mytí napěňte přípravek na pokožce pomocí konečků prstů, abyste tak minimalizovali tření. Poté jej důkladně opláchněte.
6 – PŘI OSUŠOVÁNÍ SI DÁVEJTE POZOR
Při osušování se zkuste vyvarovat tření. Čistý ručník nebo papírový ubrousek nejprve přikládejte na nejvíce podrážděné oblasti pokožky. Pokožku nikde nenechávejte mokrou, mohlo by dojít k oslabení epidermis.
7 – BALZÁM JAKO PREVENCE SVĚDĚNÍ
Pro optimální účinnost pokožku zvláčněte relipidačním balzámem v době, kdy je ještě vlhká. Balzám jemně vmasírujte do podrážděných částí pokožky.
Co je dobré vědět: a co plavání?
Pro osoby s atopickou pokožkou není plavání v bazénu nebo moři kontraindikací - je však třeba, aby se po plavání ihned důkladně osprchovaly. Pamatujte si také, že pleť zklidníte a dodáte jí opětovnou hydrataci pomocí Termální vody z La Roche-Posay.