3 otázky pro odborníka

Při péči o suchou pleť je potřeba
zvýšit každodenní hydrataci

Img_Při péči o suchou pleť je potřeba  zvýšit každodenní hydrataci

Vrchni kožní vrstva, která se nazývá "stratum corneum", se vysušuje především tím, že rychle ztrácí vodu. Buňky této vrstvy se od sebe snadněji oddělují a způsobují jemnou deskvamaci na povrchu. K suché pleti přispívá řada faktorů. Jak o ni pečovat? Zeptali jsme se našeho dermatologa:

Co je na obličeji odlišné?

Na obličeji je bohaté množství mazových žláz a produkce mazu ho za normálních okolností chrání před vnějším prostředím.

Nicméně kůže na obličeji většinou není zakryta oblečením, je citlivá na všechny vnější negativní vlivy: chlad, horko, vítr, slunce, znečištění, cigaretový kouř. Negativní vliv na pleť mohou také mít čisticí přípravky, které obsahují příliš velké množství čistidel, přípravky každodenní péče (krém proti stárnutí, péče na akné) a u mužů přípravky na holení.

Le contexte

Pacienti mívají pocit nepohodlí.

Popisují pocity pnutí pleti s nepříjemným pocitem štípání. Pokud se o suchou pleť nepečuje, může se zanítit a mohou se vyskytnout oblasti s deskvamací (suchý ekzém). Často také říkají, že mají problémy s líčením. Denní krém, který používají, není vhodný a nepřináší jim úlevu. Muži se obávají ranního holení.

Co jim doporučujete?

V první řadě jim vysvětluji, že musí používat velice jemné čisticí přípravky.

Myslím si, že v této situaci je ideální micelární voda. Je také potřeba zvýšit denní hydrataci a proto doporučuji používat hydratační krém na olejové bázi a po odlíčení noční krém s obsahem  hydratačních složek. Ty posílí soudržnost buněk vrchní vrstvy kůže. Muže se snažím přesvědčit, aby přestali používat vodu po holení a místo toho používali hydratační krém.

  • Facebook
  • Pin

Doporučeno pro vás

Zobrazit všechny články