Svědectví

"K léčbě lupénky využívám
lázeňskou terapii."

Img_"K léčbě lupénky využívám  lázeňskou terapii."

Lupénka u Isabelle propukla hned několikrát během dospívání. To se pak zastavilo na 10 let.
Lupénka se Isabelle nakonec vrátila v návaznosti na velmi stresující období. Isabelle lázeňská
terapie velmi prospívá v léčbě jejího kožního onemocnění.

Souvislost

Isabelle, kdy u vás propukla lupénka poprvé?

Během dospívání, jestli si dobře pamatuji. Začaly se mi objevovat červená šupinatá místa na kolenou a pár také na loktech. Moje maminka mě vzala k dermatologovi a červená místa zmizela poměrně rychle. Nepamatuju si, že by mne to nějak zvlášť obtěžovalo.

Symptomy

Propukla u vás lupénka ještě někdy poté?

Lupénka mi zmizela na dobu nejméně 10 let. Dokonce jsem zapomněla, že jsem ji měla jako teenager. A pak se jednoho dne červená místa vrátila. Ale tentokrát to bylo opravdu vidět. Skvny mi pokrývaly celé lokty a kolena. Dokonce se objevily i na břiše. Nejhorší to bylo ale na obličeji. Toto propuknutí trvalo několik měsíců. Bylo to tak nepříjemné, že jsem se zakrývala, co nejvíce to šlo. Obecně lze říct, že má pokožka byla hrubá a zrnitá. Zdá se, že stres spustil tuto novou vlnu.

Řešení

Podařilo se vám zbavit se těchto šupinatých míst?

Používala jsem krémy a také podstoupila fototerapii. Nicméně lázeňská terapie, kterou mi lékař předepsal, byla v léčbě nejúčinnější. Měla jsem zvláštní koupele, sprchy a obklady po dobu tří týdnů. Červené skvrny zesvětlaly a zmenšily se, kůže byla jemnější a ne tak hrubá. Lupénka se mi pravidelně vrací, ale zdá se být méně závažná. Každý rok nebo dva, se vracím do lázní na terapie. Tak takhle si léčím lupénku já. A co se mi líbí na lázních? To, že nás také učí, jak se uvolnit a zvládat stres.

  • Facebook
  • Pin

Doporučeno pro vás

Zobrazit všechny články